Drónok és Digitalizáció
  • Előadók
  • Előadások
  • Jegyárak
  • Támogatók
  • Támogatási lehetőség
  • Helló Drón! Konfrencia

Lechner Tudásközpont

  • Email: info@lechnerkozpont.hu
  • Weboldal: https://lechnerkozpont.hu/

A Lechner Tudásközpont az építészet, az elektronikus építésügy, az intelligens városi szolgáltatások, a távérzékelés és a térségi tervezés szakértője, tevékenysége földmérési és térképészeti feladatokra is kiterjed. A Miniszterelnökség háttérintézményeként működő Tudásközpont munkáját szakinformatikai és térinformatikai háttér, valamint az ország egyik legnagyobb építésműszaki és térségi tervezési dokumentumtára támogatja. A Lechner szerepet vállal az építészeti kultúra terjesztésében és a tudásmegosztás területén, értékközvetítő tevékenysége a szakterületek és a lakossági felhasználók irányába egyaránt jelentős.
2019 áprilisától a Lechner Tudásközpont Magyarország legnagyobb téradatmennyiségével és legszélesebb körű térinformatikai szaktudásával rendelkező szervezetévé vált: a BFKH egykori Földmérési, Távérzékelési és Földhivatali Főosztályának földmérési, távérzékelési és térinformatikai tevékenységeinek, valamint ingatlan-nyilvántartási és térképészeti feladatainak Tudásközpontba történő átcsoportosításával egy szakmai háttérintézményben összpontosulnak az épített környezethez kapcsolódó térinformatikai adatbázisok és erőforrások.
Hazánkban a Lechner Tudásközpont foglalkozik a távérzékelési eljárásokkal gyűjtött tér- és földmegfigyelési adatok, többek között űrfelvételek, légifelvételek, ortofotók feldolgozásával, kiértékelésével. A környezetvédelmi távérzékelés keretében a magyarországi és európai földfelszín vizsgálatával országos digitális domborzat- és felszínmodell, felszínborítás- és földhasználat-térkép előállításában vesz részt. A több százezer felvételt számláló légifelvétel-állomány digitalizálásának köszönhetően a fentről.hu oldalon hazánk madártávlatból tanulmányozható.
A Lechner UAV-vel is végez adatgyűjtést, a felmérés képeinek kiértékeléséből nagy részletességű épületmodellek, a pontfelhő alapú adatokból háromdimenziós modellek állíthatók elő, amik az építészeti tervezésben, az épületfelmérésben és városmodellezésben egyaránt új lehetőségeket teremtenek.
A Tudásközpont a „3D alapú adat-infrastruktúra kialakítása projekt” keretében nem csupán 3D épületmodell-tárat, valamint az adatbázisban szereplő 3D-s épületmodelleket is kialakít, de az építésügyi folyamatokat támogató korszerű műszaki irányelveket is létrehoz – Az Állami Középület Kataszter az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával, a KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00037 azonosítószámú projekt keretében készül.


REGISZTRÁLOK


Magyar Biztonsági Fórum 2019 - Adatvédelmi nyilatkozat - Kapcsolat - Ászf